BIOCEV staví své úspěchy na třech základních pilířích: špičková věda, kvalitní vzdělávání a spolupráce s aplikační sférou. Díky výzkumnému programu lze detailně poznat buněčné mechanismy na molekulární úrovni, zkoumat a vyvíjet nové léčebné postupy včetně včasné diagnostiky, biologicky aktivních látek (včetně chemoterapeutik) a dalších technologií, které mají dopad na kvalitu života.
Vznik
Myšlenka vybudovat centrum BIOCEV vznikla již na počátku roku 2006. V České republice tehdy chybělo moderní vědecké centrum orientované na výzkum v oborech biotechnologie a biomedicína a proto přišel nápad vybudovat toto jedinečné a moderní místo. Biotechnické a biomedicínské centrum Akademie věd a Univerzity Karlovy vzniklo díky podpoře Evropské unie. Realizace tohoto centra vyšla na 2,3 miliardy korun a momentálně se centrum může pochlubit úspěchy jako je například vývoj látky, která dokáže zneškodnit nádorové buňky u jedné z nejagresivnějších forem rakoviny prsu. Do roku 2020 by v centru mělo pracovat až 400 vědeckých pracovníků a 200 magisterských a doktorandských studentů.
Kvalita a know-how za příznivou cenu
Takto velká účinnost je výsledkem vývoje patentovaných teplosměnných ploch, kdy jedinečný design trubic s prolisy umožňuje dosáhnout zaručených permanentních turbulencí spalin – to vede k jedinečnému přestupu tepla a dosažení trvanlivé vysoké účinnosti spalování. Jako bonus a přínos pro životní prostředí Hoval MAX-3 snižuje hodnotu emisí CO2 až o 18 tun ročně.